Lord of The Rings | Symfonie No. 1
Op zondag 23 juni 2019 geeft Muziekvereniging Eensgezindheid samen met de Wester Harmonie een bijzonder concert ten gehore: “Lord of the Rings”
Onder leiding van Rob van der Sterren brengen beide orkesten allereerst een eigen programma ten gehore.
Vervolgens staat het programma na de pauze in het teken van de fantasierijke wereld van “In de ban van de ring” van Johan de Meij. Een stuk dat het publiek meevoert op een donkere reis naar het hart van de berg waar de ring vernietigd moet worden. Dit stuk vraagt al om al een uitgebreide bezetting. Vandaar dat voor deze gelegenheid beide orkesten zijn samengevoegd en aangevuld met gastspelers zoals piano, contrabas én verteller.
Fantasierijke muziek
Johan De Meij baseerde in 1988 zijn 1e symfonie voor harmonieorkest op de populaire Lord of the Rings trilogie van J.R.R. Tolkien. Dit was lang voordat de gelijknamige film uitkwam. Het behoort wereldwijd dan ook tot een van de meest gespeelde composities voor harmonieorkest.
Het vijfdelige muziekstuk neemt je mee met de boertige, lichtvoetige hobbits. De reis gaat langs de duistere mijnen van Moria naar de Grijze Havens maar ook langs dansende elfen en marcherende Orks. Evenals langs de zwarte heerser Sauron. In de grillige sopraansax hoor je Gollum terwijl de stijgende lijn van Gandalfs thema alom tegenwoordig is.
Programma
WesterHarmonie
- Nanga Parbat, King of Mountains (Michael Geisler)
- Riet en biet suite; the four elements of sugar, jubileumcompositie voor de WesterHarmonie, Vincent van den Bijlaard (2014)
- Paris Montmartre (Hubert Giraud, George Auric & Louis Abel, Pierre Louiguy, Joseph Kosma, Henri Betti, arr. Toshio Mashima)
Muziekvereniging Eensgezindheid
- Nimrod (Edward Elgar arr . Alfred Reed)
- Cycles and myths (Nuno Osório)
- The blues factory (Jacob de Haan)
WesterHarmonie & Muziekvereniging Eensgezindheid
- The Lord of the Rings (1988) van Johan de Meij.
Suikerfabriek
Wat de orkesten in elkaar herkennen? Ze spelen onder leiding van dezelfde dirigent, Rob van der Sterren, en komen van oorsprong voort uit dezelfde traditie van de personeelsorkesten van een suikerfabriek. Namelijk de Wester uit de Amsterdamse Wester Suikerraffinaderij en Muziekvereniging Eensgezindheid uit de voormalige CSM Suikerfabriek.
KAARTVERKOOP
Kaarten zijn in de voorverkoop te bestellen via: info@eensgezindheid-halfweg.nl onder vermelding van onderstaande gegevens maar ook via de link Kaarten bestellen
- Naam
- Adres
- Woonplaats
- Telefoonnummer